Tasarımınızı seçin çizginizi belli edin

Önemli olan doğru kombini seçmek

Bu yıl klasik çizgilerin yanı sıra, ince, kalın, dik, yatay, renkli, simetrik ve monokrom çizgiler de sık sık karşımıza çıkacak.

xp_621710_001

Üstelik bu saydıklarımız ne kadar karışık gibi görünse de, çizgili modelleri kombinlemek çok kolay.

spl812963_006

Doğru kombini seçmek için tek renk üzerine yoğunlaşmak en doğrusu… Örneğin çizgili bir pantolon giyecekseniz, üstünüzdeki parça mutlaka sade ve desensiz olmalı.

jwny080904a_11

Cesur musun, çekingen mi?

Başta tarzına güvenenler olmak üzere, çizgili kıyafetleri farklı desenlerle karıştırıp sokağa çıkmayı sevenler de var. Tıpkı yatay çizgilerle dikey çizgileri, karışık desenli bir alt parçayla çizgili üstleri kombinleyenler gibi…

spl1127832_002

Bu cesur stiller size göre değilse ama çizgi trendinden de uzak kalmak istemiyorsanız, ayakkabı, çanta ya da aksesuarlarınız aracılığıyla bu akıma uyak uydurabilirsiniz.

spl846861_007

Çizgilerin büyüklüğünü vücudunuza göre seçin

“Basenim büyük”, “Göbeğim var”, “Bacaklarım kalın” gibi cümleler kuruyorsanız, bu defoları doğru tasarımları seçerek kamufle edebilirsiniz. Örneğin büyük kalçalara sahipseniz, çizgili bir üst giyerek dikkati üst kısmınıza çekip daha ince görünebilirsiniz.

xp_639079_006

Göğüsleriniz büyükse, yatay çizgilerden uzak durun. Bunun yerine dik çizgiler tercih edin ki daha ince görünün. Kilonuz çoksa, her tür yatay ve geniş çizgiden uzak durun ve  ip kalınlığındaki çizgili kıyafetlere yönelin.

 
İLGİLİ HABERLER