Survivor Adem-Sabriye ikilisini neden bu kadar çok sevdik?

Survivor Adem-Sabriye ikilisini neden bu kadar çok sevdik?

İster ünlüler takımını destekleyin, ister gönüllüleri; biliyoruz ki siz de bayılıyorsunuz bu ikiliye. Adem ve Sabriye; tıpkı sucuk ve yumurta gibi, tost ve çay gibi, birbirinden ayrı düşünemeyeceğimiz muhteşem bir ikili oldular… Yeri geldi Sabriye’ye kızdık, yeri geldi oy attık ama hep destekledik! Adem zaten çoğumuzun en başından beri favorisiydi… Peki neden? Biz bu ikiliyi neden bu kadar benimsedik?


1 Doğal komikler

1 Doğal komikler<br />&nbsp;

 

Sabriye ve Adem, seneye yapılacak All Star’da gözlerimizin arayacağı iki yarışmacı. Başlarda herkesin koştuğu parkuru yürüyerek bitirebilen Sabriye’nin son zamanlarda oyun alması hoşumuza gidiyor. Doğal komik kendisi... Bu doğallığının kazandırdığını fark ettiğinden, zaten zayıf olan otokontrol mekanizmasını kullanmayı iyice bıraktı. Bu yüzden “Doğal rolü yapıyor” diyenlere soruyoruz; Sabriye’de öyle bir rol yeteneği var mı sizce? Artık iyiden iyiye takımın maskotu gibi takılıyor. Ünlüler zaten güçlü olduğundan 1-2 oyun alsa yetiyor. O yüzden Sabriye’ye fazla ilişilmiyor. Adem ise Sabriye’nin her türlü şakasına ortak oluyor. Bazen saçmalamalarını sineye çekiyor, bazen ise arkadaşının aklına uyup birlikte geyiğin dibine vuruyorlar.

2 Adem’in sürekli Sabriye’yi idare etmesi
 

 

2 Adem&rsquo;in s&uuml;rekli Sabriye&rsquo;yi idare etmesi<br />&nbsp;

Bazılarınız “Sabriye, Adem'in başını yedi” diye düşünüyor; biliyoruz. Parkuru anlayamıyor, çoğu zaman anlayanların anlattıklarını dinlemiyor, dinlese bile yapamıyor! Bir noktada bütün takım arkadaşları buna tepki gösterir, Sabriye’yi aşağılarken; Adem hep onun tarafında olup Sabriye’yi korudu, kolladı. Bu da en başından beri gönlümüzü fetheden bir yaklaşımdı.

3 Herkes onlara uyuz oluyor, onlar birbirlerinden destek alıyor
 

3 Herkes onlara uyuz oluyor, onlar birbirlerinden destek alıyor<br />&nbsp;

Bu aralar özellikle de Elif’in Sabriye ve Adem’e bir gıcıklığı var, sebebini çözemedik. Halbuki Elif, o adaya gitmiş en oturaklı kadınlardan biri. Hele kalan üçlünün arasında açık farkla en iyisi! Yarışı da iyi. Ama sürekli “Adem şöyle, Sabriye şu bu” demesi garip kaçıyor. Seyirciye de yersiz geliyor. Halbuki haklarında gereksiz konuşmak sadece kitlelerini uyarıp diri tutmaya yarıyor! Galiba Elif, Sabriye'yle yarışa yarışa kendini Nagihan sanmaya başladı. Sabriye'ye attığı farkın iki katını Sema kendisine atıyor, farkında değil…
 

4 Adem, Sabriye için potaya girdi
 

4 Adem, Sabriye i&ccedil;in potaya girdi<br />
&nbsp;

Adem sürekli Sabriye’yi korumanın yarattığı stres ve Ogeday karşısında zorlanması sebebiyle artık tükenme aşamasına geldi.  Fantastik dörtlüye gidip Sabriye'yi kurtarmak için işbirliği yapma teklifinde bulundu. Sabriye için potaya çıkıp risk aldı.  İşte gerçek dostluk!
 

5 Birbirlerine yoldaş oldular
 

5 Birbirlerine yoldaş oldular<br />&nbsp;

 

Adem Survivor'ın ilk kısmında çok iyi bir sınav verdi. Gerilim yaratan taraf değil, kendisine saldıranlara karşı kontrollü püskürtme uygulayan taraftı. Sabriye'ye mobbing’e varan baskılar yapıldığında ona yoldaş olması, karakterini daha da sevdirdi.

6 Sıfır strateji, sıfır plan-program!
 

6 Sıfır strateji, sıfır plan-program!<br />&nbsp;

Adem bu yarışmada biraz da saflığının kurbanı oldu diyebiliriz. Survivor’ı kazanmak için biraz da kurnaz davranmak gerekiyor ne yazık ki. Olayları doğru yorumlayıp birleşmeden sonra Sabriye ile arasına bir mesafe koysaydı şu an daha iyi bir konumda olabilirdi... Ama o arkadaşını satmadı!
 

UNUTAMADIĞIMIZ ANLAR VE SÖZLER
 

UNUTAMADIĞIMIZ ANLAR VE S&Ouml;ZLER<br />&nbsp;

Alp Kırşan, Sabriye’ye "Adadan gidince en çok neyi özleyeceksin?" diye sorduğunda, Sabriye'nin öyle cevap veremeden kalınca, Sema'nın atlayıp "Adeeeeem!" diye gülerek bağırması :)
 

 

Sabriye:  Adem şu varilden biraz hızlı geç.
Adem:- Tamam Sabriye Hocam tamam.

***

"Sabriye sendeki nasibin yarısı bende olsa iki dünya kupası, bir avrupa şampiyonluğumuz vardı ülkecek." // Serhat Akın

***

Sabriye: Parkurlarda korkuyorum vücuduma bir şey olacak diye, ben vücudumla para kazanıyorum.
Adem (gülerek): Biz neremizle para kazanıyoruz? Sanki fotomodelsin, ben yüzümle para kazanıyorum der gibi :))) Kaynak/Milliyet