Raşit Bağzıbağlı, 10’uncu yılını kutluyor

Bağzıbağlı, İstanbul’un en önemli çağdaş sanat sergi mekânlarından İstanbul Modern’de koleksiyon oluşturma, markalaşma ve moda haftasıyla ilgili söyleşi gerçekleştirdi. 


İlk defilesini İstanbul’da Esma Sultan Yalısı’nda düzenlediğini ifade eden tasarımcı, bugün bu noktaya nasıl geldiğini izleyicilerle paylaştı. Bağzıbağlı, Paris Hilton’u giydirerek daha da ünlendiğini söyleşide belirtti.


2015 yılında ilk kez İstanbul Fashion Week’te yer alan Raşit Bağzıbağlı, bu yılki moda haftasında da 1970’lerin disko kültüründen esinlenen “Bianca” adındaki İlkbahar/Yaz koleksiyonunu gösterdi. Modacının sektörde adını duyurmasına celebrity işbirlikleri, ünlüleri film galası ve diğer organizasyonlar için giydirmesi de katkı sağladı. 


Türkiye’de son dönemde popüler olan kıyafet yarışmalarından birine jüri olması da, popüler kültüre hitap ederek daha geniş kitlelere adını duyurmasını sağladı. Yılda iki kez koleksiyon çıkartan modacı, artık gelinlik koleksiyonu, couture kole"ksiyonu ve Rashid adını verdiği hazır giyim koleksiyonuyla piyasada. Sonbahar/Kış koleksiyonunda kadife kumaşlar, South Western teması ve hardal sarısı tonları ağırlıkta.


Söyleşinin sonunda MBFW Moda Haftası’ndaki defilesine hazırlanışın hikâyesi de film tadında izletildi.

 
İLGİLİ HABERLER