Michael Jackson'ın sağ kolu iddialara ilk kez yanıt verdi

Michael Jackson'ın sağ kolu Matt Fiddes ünlü şarkıcının ölümünden 10 yıl sonra ilk kez cinsel istismar iddiaları hakkında konuştu.

Efsane şarkıcı Michael Jackson yaşamı boyunca çocuklara cinsel istismarda bulunduğu suçlamaları ile karşı karşıya kalmıştı.

Michael Jackson bahsi geçen iddialar için "Yatağımı erkek çocuklarıyla paylaştım, ancak bunda cinsel yön olmadı." açıklamasını yapmıştı.

Michael Jackson'ın yakın koruması Matt Fiddes, eski işvereninin oldukça sıradan biri olduğunu savundu.

Jackson'ın medyayı nasıl yönlendireceğini çok iyi bildiğini söyleyen Matt Fiddes, herhangi bir kente gittiği zaman gazetelerin ilk sayfasında yer almak için basın toplantısı organize ettiğini belirtti.

Jackson'ın basın toplantılarına yüzünde yara bandı ya da maske ile çıktığını, böylece yaşamının dünyadaki en büyük gizem olduğu algısı yaratabildiğini ifade etti.

1994-1996 yılları arası Lisa Marie Presley ve 1996-1999 yılları arasında da Debbie Rowe ile evlenen Jackson'ın basına cinsel tercihi ile ilgili bilgi vermekten kaçındığını aksi taktirde medya ilgisinin sona erebileceğini düşündüğünü aktardı.

Pop'un Kralı Michael Jackson'ın 10 yıl süre ile sağ kolu olarak görev yapan Matt Fiddes, süper yıldızın çok zeki biri olduğunu ve izlediği her filmdeki tutarsız noktaları kolayca analiz edebildiğini söyledi.

Çocuk istismarı iddiaları ile ilgili de konuşan Fiddes, Jackson'ın kız arkadaşları olan ve daha sonra evlilikler yapan sıradan biri olduğunu vurguladı ve bahsi geçen iddiaları saçmalık olarak niteledi.

ABD'li yayın kuruluşu HBO tarafından yayınlanan ve Jackson'a yönelik çocuk istismarı iddialarını konu alan 'Leaving Neverland' belgeseline değinen Fiddes, ünlü şarkıcının oldukça yoğun bir ajandası olduğu ve bu tip davranışlarda bulunmasının imkansız olduğu yorumunda bulundu.

Neverland'in son derece güvenli bir yer olduğunu ve Jackson'ın buraya uzak mesafesi sebebiyle nadiren geldiğini söyleyen Fiddes, ünlü şarkıcının genellikle Beverly Wiltshire'deki dairesinde vakit geçirdiği bilgisini verdi.

Yönetmenliğini Dan Reed'in üstlendiği söz konusu belgesel 'Leaving Neverland'de 36 yaşındaki Wade Robson ve 41 yaşındaki James Safechuck'ın Jackson tarafından cinsel istismara uğradığı iddialarına yer veriliyor.

İkilinin açıklamalarına göre James Safechuck 10 yaşındayken, Wade Robson ise 7 yaşındayken Jackson tarafından cinsel istismara uğradı.

Belgeselin yayınlanmasının ardından dünya çapında çok sayıda radyo kanalı, Jackson'ın şarkılarını çalmama kararı almıştı.

Jackson, yaşamı boyunca cinsel istismar iddialarını yalanlamış ve yanlış hiçbir şey yapmadığını savunmuştu.

Belgesel geçtiğimiz günlerde Emmy Ödülü de kazanmıştı.

Kaynak: Posta

 
İLGİLİ HABERLER