Kim Kardashian nasıl ünlü oldu?

Kim Kardashian nasıl ünlü oldu?

Günümüzde Kim Kardashian'ın kim olduğunu bilmemek için bir kayanın altında yaşamanız gerekiyor.

Çünkü onun internet dünyasında her şeyi tüketen varlığından kaçmanız, neredeyse imkansız (Dergi kapakları, güzellik ürünleri, kitaplar...). Peki, sizce onun bu inanılmaz şöhreti bir gecede mi oldu? Tabii ki hayır. Tüm bunlar, dikkatli bir planlama, küçük hesaplar ve ailesini telif hakkı karşılığında bir reality show programına dönüştürmek için ne gerekiyorsa yapan anlayışlı bir annenin yardımıyla oldu...

Her şey, O.J Simpson'un cinayet davasıyla başladı

Amerikan futbolcu O. J. Simpson, eski karısı Nicole Brown Simpson ve arkadaşı Ronald Goldman'u, fazla yakınlık kurdukları gerekçesiyle boğazlarını keserek öldürmüştü. Simpson'un davasını Kim'in babası Robert Kardashian üstlendi. Cinayetten sonraki sabah, Robert Kardashian Simpson'un evindeki tüm cinayet delilerini ortadan kaldırdı. Polis eve geldiğinde cinayete dair tek bir delil bile bulamamıştı. Uzun uğraşlar sonunda ünlü avukat, bu utandıran dava ile ününe ün kattı ve katil Simpson'un ağır hapis cezası almadan davasının sona ermesini sağladı. Amerikalılar, Kardashian adını ilk kez bu şekilde duymuş oldu.

Her şey, O.J Simpsonun cinayet davasıyla başladı

Kim, ünlü yıldızların asistanı oldu

Kim, 2000'lerin başında Cindy Crawford, Selena Williams, Lindsay Lohan, Brandy ve Paris Hilton gibi ünlü şöhretler için stilistlik ve asistanlık yapmaya başladı. Ama o da, en az ünlü müşterileri kadar şöhret elde etmek istiyordu.

Kim, ünlü yıldızların asistanı oldu

Paris Hilton'un başarısının sırrının öğrenilmesi

Kısa bir süre için Kim ve Paris Hilton, Kim'in teknik olarak Paris'in çalışanı olmasına rağmen, yakın arkadaş oldular. 2003 yılı sonunda, Paris Hilton ve Rick Salomon'un seks kasedi, Hilton'un yeni reality show'u The Simple Life'ın prömiyerinden sadece bir hafta önce basına sızdırıldı ve anında gündeme oturdu. Paris Hilton bundan hiçbir zaman kazanç elde etmek istemediğini söylese de, yaşanan bu olay onun şöhretini ikiye katladı. Bundan sadece birkaç yıl sonra, aynı senaryo Kim için de gerçek oldu!

Paris Hiltonun başarısının sırrının öğrenilmesi

Kim'in şöhretinin başlangıcı olan video

2007 yılında Kim ve ünlü R & B şarkıcısı sevgilisi Ray J'nin seks kasedi basına sızdırıldı. Kim ve sevgilisi ise kasedin basına sızdırıldığını iddia etmelerine rağmen, 5 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayarak kasedi bir şirkete sattılar. Böylece Kim Kardashian, hayal ettiği üne yavaş yavaş kavuşacaktı.

Kimin şöhretinin başlangıcı olan video

Ve Kardashian'lar doğdu!

Kim'in sızdırılan kasedinden sadece 8 ay sonra, Kardashian ailesinin yer aldığı bir reality show başladı ve anında başarı elde etti.

Ve Kardashianlar doğdu

Şovla birlikte Kim'in banka hesabı da patladı

Kardashian'ların reality show boyunca hiçbir yetenek sergilememelerine rağmen, Keeping Up With Kardashians isimli reality show, inanılmaz ses getirdi. Kim sosyal medya platformlarında ön plana çıktığı için, herkesin dikkatini çekti ve takipçilerine diyet haplarını, güzellik ürünlerini öneren ilk kişi oldu. Böylece Kardashian ailesi, şöhretle gelen paranın tadını çıkarmaya başladı.

Şovla birlikte Kimin banka hesabı da patladı

Kuaförlükten sosyal medya süperstarlığına

İsmini Amerikan futbolcu O. J. Simpson davasıyla duyuran kötü şöhretli bir avukatın (Robert Kardashian) kızı olan Kim Kardashian, şöhret konusunda mütevazı bir başlangıç yapmadı. Kuaför olarak girdiği iş yaşamında ünlülerle samimi olma yolunda hızla ilerledi ve gezegenin en tanınmış kadını haline geldi! Birçok kişi haklı olarak onun bu hızlı yükselişine anlam veremese de, Kardashian'ların artık çok ünlü bir aile oldukları, su götürmez bir gerçek!

Kuaförlükten sosyal medya süperstarlığına

 

 
İLGİLİ HABERLER