Farklı güçlü sanat dolu bir Kampanya

“LİMASOL GYO: BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Limasol GYO,  sağlıklı ve verimli  gelişimi destekleyen yeni bir model uyguluyor. Deneyimli inşaat firmaları, fon ve kredi sağlayıcıları, bankalar, tüketiciler, gayrimenkul danışmanları, yatırımcılar, mimarlık ve mühendislik büroları, Limasol Gayrimenkül Yatırım Ortaklığı ile Kıbrıs’ın en geniş kredi, fon ve inşaat hak ediş modelini  uyguluyor.  “Birlikte daha güçlüyüz” diyor.

Bu söylemi vurgulamak üzere çalışmalar yürüten iletişim uzmanı İpek Halim, “Amacımız, farklı ve etkili bir iletişim kampayası oluşturmaktı. Sembolik bir dil kullanıp, tek tek kendi başına değerli olan ancak bir araya gelinçe daha da güçlenen, bizi etkileyen ne olabilir sorusunu sordum ve uykusuz gecelerim başaldı”, diyip  espirili bir dille çalışma şürecini bizlerle paylaştı. 

İletişim uzmanı İpek Halim

Tek tek dinlemesi zevk veren gitar, bateri, keman, cello, klavye, flütün.... bir araya gelince birlikte daha güçlüyüz duygusunu yaşatabileceğini hayal edip, çalışmaya başladık. Cellolar bankaları temsil ederken, kemanlar mimarlık ofislerini, bateriler inşaat şirketlerini temsil etti.... ve hepsinin bir araya gelince yükselen harmonisi  bizi çoşkuyla sarıp sarmalayacaktı ... birlikte daha güçlüyüz söylemini yaşatabilecek notalara ihtiyacımız vardı.

Muazzam bir ekip kurduk. Bu tanıtım için özel bir beste yaptık. Işık konusunda uzman  kişilerle çalıştık. Çekimlerde gercek müzisyenlerin ve danscıların katılımı ile gercekleşti. Yönetmenimiz Uygar Erdim’in yanı sıra müzik ve görüntü yönetmenimiz oldu. Başta Uygar Erdim olmak üsere Ammar Dadizadeh’e, Hasan Rahvancıoğluna ve Fahriye Behcet’e çok teşekkür ederim. Ekip olarak “Birlikte Daha Güçlüyüz” duygusunu yaratırken bizzat biz de birlikte daha güçlü oldunduğunu tecrübe ettik. Çekimler çok eğlenceli ve yorucuydu. Şimdi de büyük bir heyecanla kampanyanın başlamasını bekliyoruz.

Yönetmen Uygar Erdim

İlk olarak bu reklamı yapma düşüncesi ortaya atıldığında, en hızlı şekilde nasıl bir araya gelip, yaratıcı bir şekilde istediğmiz sonucu elde edebileceğimizi kendimize sorduk. Bu noktada iyi bir ekiple çalışmak çok önemli. Ekip arkadaşalarınızın sadece profesyonel olması değil, aynı zamanda çalışırken pozitif enerjiye sahip, anlaşması kolay insanlar olması da büyük önem taşıyor.

Limasol GYO için reklam filmimizi hazırlarken, böyle bir ekiple çalışma fırsatı bulduğum için çok şanslıyım. Öncelikle, müzik üstünden hareket edeceğimiz için ilk büyük sorumluluk müziğin bestecisi ve yapımcısı Ammar arkadaşımıza düştü. Ammar kısa sürede besteyi yaptı, müzisyenleri ayarladı ve çoğu projede olduğu gibi bir alçakgönüllülük ve samimiyetle çalıştı. Ben ise bu esnada mekan araştırmalarına başlamıştım. Sorunumuz mekanı bulmaktan ziyade, o kadar insanı aynı anda mesai saatleri içerisinde bir araya getirmekti. İpek Halim arkadaşımızın koordinasyon becerisi ise insanları birkaç gün içerisinde Lefkoşa Belediye Tiyatrosu sahnesinde buluşturdu. Sadece bir çekim günümüz vardı. Aynı sahne olmasına rağmen her bir müzisyen ve enstrüman için farklı kamera açıları ve farklı bölgesel ışıklandırma uygulayacağımız için hem hızlı hem de işlevsel olmamız gerekiyordu. Bu konuda da başarılı olduğumuza inanıyorum.

Reklam filminde kullandığımız ağır çekim tekniğinin, reklamda vurgulamak istediğimiz hislere olumlu katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Son olarak, tüm ekip arkadaşlarıma ve benimle beraber çalışmayı tercih ettikleri için LGYO’ya çok teşekkür ederim.

Müzisyen Ammar Dadizadeh

Aynı konuştuğumuz dil gibi müzikte bazen net ve açık  bazen imalı ve kapalı bir şekilde lafını anlatır. Besteleyeceğim müziğin ifade edeceği anlam konusunda çok güzel fikirler sunuldu ve benden onlara göre beste yapmam istendi. Benim en çok sevdiğim konu: "Birlik" ve onun getirdiği “Güç”.  Bestemi ona göre şekillendirdim.

Başta bir saz tek başına çalıyor güzeldir ama yanlızdır onun için de zayıftır sanki tek başına bir uzun yolda yürüyor yanında kimse yok ama umudunu yitirmeden  devam ediyor ve ikinci ses o anda ona katılıyor güçleri ikiye katlanıyor kalpleri ısınıyor, kafaları rahat ediyor. Derken üçüncü, dördüncü, beşinci ... ve sununda seslerin hepsi  katılıyorlar. Git gide sesleri cesurlaşıyor, git gide güçleniyorlar ve tabi ki güzelleşiyorlar.

Müziğin finalinde tıpkı sabah erken saatlerde yavaş yavaş aydınlanan  güneşin doğduğu gibi olağan üstü enerji  ile bir araya gelip güçleniyorlar.

Çok yakında paylaşılacak olan bu reklama dikkat edilmesi önerilir.

“LİMASOL GYO: BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”