Ezhel: Rap’i bırakıyorum, hukuk okuyacağım

Rap şarkıcısı Ezhel, hakkında 'uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme' suçlamasıyla açılan davaya Instagram hesabından “Rapi bırakıyorum, hukuk okuyacağım” sözlerini içeren esprili hikayelerle yanıt verdi.

 • Sahne adı Ezhel olan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu, esprili Instagram hikayeleriye hakkında açılan davaları eleştirdi.

 •  

  “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak” suçlamasıyla 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi istenen Ezhel, Ankara şivesiyle konuştuğu hikayelerinde, “Millet birbirini kesiyor ben karıncayı incitmedim daha. O kadar olay oluyor o zaman neredesiniz ya. Adalete en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman neredesiniz ya? Rap’i bırakıyorum, hukuk okuyacağım” sözleriyle dikkat çekti.

 •  

  Ezhel, Instagram paylaşımında şunları söyledi: "Bu çocuk size ne yaptı? Şekerlik yaptı, şirinlik yaptı. Şarkılar, türküler söyledi bu çocuk. Bana bir de zehir taciri muamelesi… Millet birbirini kesiyor ben karıncayı incitmedim daha. O kadar olay oluyor o zaman neredesiniz ya. Adalete en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman neredesiniz ya? Rap’i bırakıyorum, hukuk okuyacağım. Bu karanlık bu yozlaşmış düzeni hep beraber sanatla bir gün değiştireceğiz, o zamana kadar kolay gelsin. O değil de her gazetede ismimiz var ha, parasını versen böyle reklam yaptıramazsın!"

 •  

  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Ezhel hakkında bir başka suça ilişkin yapılan soruşturma nedeniyle vücudundan alınan örnekler üzerinde inceleme yapıldığı belirtilmişti.

 •  

  İnceleme sonucunda hazırlanan raporda ünlü şarkıcının, uyuşturucu madde kullandığının tespit edildiği aktarılan iddianamede, bu nedenle "kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

 •  

  Hazırlanan iddianame, Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildiğinden Ezhel, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

 

TAG: Ezhel ,rap ,haber
İLGİLİ HABERLER