Çarşıya saklanmış bir ‘İnci’

Karakter boyutu :

Girne çarşıda bulunan ‘Pearl’ Cafe, masalarda danteli anımsatan pembe örtüleri,

cıvıl cıvıl renkleri,

 baykuş desenli yastıkları,

 renkli tül perdeleri,

 tatlıları ve içecekleriyle

telaşlı, kalabalık çarşının içinde sıcacık bir masala ışınlanmışsınız gibi hissettiriyor.

Cafe’nin sahibi de bir İnci !

İçeride masalsı bir Fransa havası var ve Cafe’nin sahibi İnci hanımı görünce bu atmosfer daha çok anlamlı geliyor. İnci hanım resmen kendi romantik ruhunu iç dekorasyonun her bir yanına  yansıtmış. Bir kadının elinin değdiği belli oluyor yani, ve kendisi de ekliyor ‘’kızım ve benim zevkimiz diye.’’

İnci’nin Amacı

İnci Aşıcı bekar bir anne ve 15 yaşında kendisi gibi şeker bir kızı var. Önceleri cafe açmak gibi bir hayali olmasa da, son yıllarda kendine ait bir işyeri açmayı düşünürken, aklına cafe fikri gelmiş, çok da iyi olmuş ! 

İnci hanım evinde az yağlı, sağlıklı hem de lezziz tatlılar ve detoks içecekleri yapmayı çok seviyormuş, cafe fikri de burdan gelmiş zaten.

Alışveriş Girne’de, Tatlı Molası Fransa’da

İçerinin dizaynı çok özenle yapılmış demiştik. İnci hanım da ekliyor ‘’ gelen misafirlerimi sanki çarşıda alışveriş molası verip, Fransa’da kahve içmeye gitmiş hissetmesini istedim ve sanırım başardım da.’’

İnci hanım kitap okumayı çok seviyor ve hatta önümüzdeki yaz kendi kitabını çıkarma niyetinde. Raflarda bu yüzden birçok kitap var ve gelen misafirler de oturup sakince kitabını okurken, çocuklar da Scrabble, Monopoly, Tabu ve Satranç gibi birçok oyunu bulabiliyor. Herkes düşünülmüş yani burada..

 

SELİNİN GÖZLÜĞÜNDEN

 

 
Selin’in Gözlüğünden