Çağdaş Müzik Derneği’nden Bakü’de “Hoş Seda”

Şef Ersin Tünay yönetimindeki KKTC Çağdaş Müzik Derneği’nin 45 kişiden oluşan korosu Bakü’de özel bir konsere imza attı.

KKTC Bakü Temsilciliği’nin himayesinde Bakü’deki Raşid Behbudov Adına Mahnı Tiyatrosu’nda  8 Şubat akşamı verilen “ Yurdumdan Esintiler ” konserinde sanatçılarımız ayakta alkışlandı.

Konserin açılışında konuşan Şef Ersin Tünay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı operasyonu çerçevesinde şehit olan kahraman Türk askerlerine Allah’tan rahmet dileyerek başladığı sözlerini düzenleyicilere teşekkürle noktaladı. Şehitler anısına okunan ilk şarkının ardından devam eden konserde sanatçılar coşkuyla alkışlandı.

Azerbaycan Milletvekilleri, TC Bakü Büyükelçisi, TC Silahlı Kuvvetleri Ataşesi, iş ve sanat çevreleri ile seçkin bir dinleyici topluluğunun katıldığı konserde Kıbrıs Türk şarkılarından örnekler sunulmuş, özellikle “Kıbrıs’ım” ve “Azerbaycan Sensen Menem”  şarkılarında duygulu anlar yaşandı.

Konser sonunda bir konuşma yapan KKTC Bakü Temsilcisi Büyükelçi Ufuk Arca Turganer, bu tür etkinliklerin artarak devamını diledi. Turganer kardeş ülke Azerbaycan’da Kıbrıs Türkü’ne olan sevgi ve yakınlığın daha da artması yönündeki çalışmalarını sürdürmekten onur duyduklarını ifade ederek geceyi onurlandıranlara teşekkür etti. Lha

 
İLGİLİ HABERLER