“Bir Hamam Hikayesi” Belgeseli Bedesten’de gala yapıyor

Yönetmen Çağrı Beyaz geçtiğimiz aylarda çektiği Samanbahçe belgeselinin ardından bu kez de yönetmenliğini ve kurgusunu kendisinin hazırladığı “Bir Hamam Hikayesi” belgeselini tamamladı.


Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin katkılarıyla hazırlanan ve koordinatörlüğünü Oya Kutsal’ın üstlendiği “Bir Hamam Hikayesi” belgeseli 15 Mart Cuma akşamı saat 19.30’da Bedesten’de galasını yapacak.
 

Mizahi bir kurguyla Lefkoşa’nın hamamları
 


Samanbahçe belgeselinin yoğun bir ilgi görmesinin ardından merakla beklenen bu ikinci proje hakkında, belgeselin yönetmeni Çağrı Beyaz şunları söyledi:


“Samanbahçe belgeselinde olduğu gibi “Bir Hamam Hikayesi’’ belgeselinde de mizahi bir kurgu yapısıyla ilerledik. Bu mizahi dil hem belgeselin daha akıcı bir şekilde izlenmesini sağladı, hem de aynı zamanda geçmiş tarihimizi hatırlama fırsatı sundu. Kıbrıs değerlerini, kültürünü, dilini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla hazırladığımız belgeselimiz, ilk olarak Bedesten’de galası yapılacak, daha sonra Yerel TV kanallarımızın tümünde, Digitürk İz Tv’de ve facebook sosyal medya platformunda yayınlarak halkımızla buluşturulacaktır.  Bu belgesellere destek olarak sadece sanata değil, sinema sektörüne de katkı koymuş olan ve bu sayede, birçok Radyo TV mezunu arkadaşa iş sahası açmamıza olanak tanıyan Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Sayın İbrahim Benter’e ve değerli yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ederim.” dedi.

 
İLGİLİ HABERLER