Bağzıbağlı’dan podyumda çöl rüzgarları

BAŞ MANKEN ADEN OLDU:

Somali asıllı ABD'li Halima Aden’in baş manken olarak podyuma çıktığı ülkemizin moda dünyasındaki gururu Raşit Bağzıbağlı’nın dün gerçekleşen ilk muhafazakar defilesinde kumla döşenen podyumda çöl havaları esti.

Tesettürlü top model Somali asıllı ABD'li Halima Aden, modacı Raşit Bağzıbağlı'nın Modanisa için tasarladığı "Desert Dream" koleksiyonunun dün yapılan özel defilesinde baş manken olarak podyuma çıktı. EMAAR Square Mall'de düzenlenen defilede, 16 manken 28 parçalık "Desert Dream" koleksiyonunu tanıttı. Tesettürlü top model Halima Aden, defilede baş manken olarak yer aldı.

Koreografisi Uğurhan Akdeniz tarafından yapılan koleksiyonun tanıtımı için Dubai'den 10 ton kum getirilerek podyum çöle dönüştürüldü. Raşit Bağzıbağlı'nın ilk tesettür tasarımı olan "Desert Dream" kreasyonu defile ile eş zamanlı Modanisa'nın internet sitesinde satışa sunuldu.

Modacı Raşit Bağzıbağlı "Bu benim ilk muhafazakar koleksiyonum. Bu koleksiyon sadece tesettürlü değil, tüm kadınlarımıza hitap ettiğim bir tasarım oldu." dedi.

 

Aden: “Türkiye’ye yerleşmek isterim”

Defilenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Somali asıllı ABD'li top model Aden, "Çok heyecanlı ve mutluyum. Türkiye'ye ilk gelişim. Burayı ikinci evim olarak gördüm. Sosyal medya hesabımda Türkiye'ye yerleşmek istediğimi yazdım. Gazeteler bu haberi kullandı." dedi. Aden, gazetecilerin "Gerçekten böyle bir isteğiniz olur mu?" şeklindeki sorusuna, "Evet, siz davet edin ben gelirim." yanıtını verdi.

Top model Aden, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Somali'de doğdum. Model olmadan öncede tesettürlüydüm. Sonradan kapanmadım. Top model olmam tamamen bir şans eseri. Bir güzellik yarışmasına başvurmuştum. Tek tesettürlü yarışmacı olmam beni gazetelere manşet yaptı. Ondan sonra dünyanın en ünlü modellik ajansında çalışmaya başladım. Türkiye'de tanıdığım manken de var. Dubai'de yaptığımız defilede Tülin Şahin de vardı. Onu tanıyorum."

 
İLGİLİ HABERLER