Av. Meryem Gündüz: Birlikte Daha Güçlüyüz

Koordinatör Av. Meryem Gündüz ile KKTC’de ilk ve tek olan Limasol GYO’yu konuştuk

Meryem Gündüz kimdir?

İngiltere Essex Üniversitesi, Hukuk Fakültesi mezunuyum. Daha sonra Birmingham Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Hukuğu üzerine başarıyla yüksek lisans programından mezun oldum. Şimdi de, İşletme Yönetimi üzerine bir yüksek lisans daha yapıyorum.

Eğitimin yanı sıra farklı şehirleri ve yaşamları incelemek de her zaman hayatımın önemli bir kısmı olmuştur. Münih, Londra, Paris, Barcelona, Zagrep, Budapeşte gibi Avrupa’nın birçok şehrinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde New York, Şikago, Boston, San Fransisco gibi birçok farklı metropolde bulundum. Farklı yaşamları ve yerleşim alanlarını inceledim. Babamın inşaat mühendisi olmasında bunun büyük payı vardır diye düşünüyorum.

Tüm yaşamım boyunca düzenli, planlı çalışmayı sevdim. Yaratmak, sıfırdan birşeyi kurmak her zaman beni heyecanlandırmıştır. Bence gerçek başarı budur: Yaratmak! Bu nedenle de Limasol GYO benim için çok özeldir.

Kuruluşundan beri ( 2014, Aralık) Limasol GYO’da koorinatör ve hukuk müşaviri olarak çalışmaktayım.

Limasol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı nedir?

Toprak sahiplerini, inşaat sirketlerini, fon sağlayıcılarını, yatırımcıları, satış danışmanlarını, mimarlık ofislerini bir araya getiren bir ortaklık modelidir. Bu ortaklık yapısı ile tüm taraflara kendi profesyonel olduğu alanda iş yapma imkanı yaratıp, birlikte daha güçlü, daha verimli, güzel işler yaratmaya imkan sağlar.

Örneğin, bir inşaat şirketinin en önemli gayesi nedir? Elbette, iyi bir inşaat yapmaktır. İnşaatı zamanında teslim etmek ister. Limasol GYO’nun kurmuş olduğu bu sistem ile inşaat şirketininfonlama ve satış ile uğraşmasınagerek kalmaz. Bu yüzden de tüm zamanını ve enerjisini kendi en iyi bildiği işe yani inşaat yapmaya harcar.

İlginç bir şekilde Limasol GYO projelerinde rakip şirketlerin aynı çatı altında buluşup verimli işler çıkarabildiğine tanıklık ettik.

Bizi ve çalışma modellerimizi merak edenler web sitemizden de bize ulaşabilirler. www.limasolgyo.com

Ne gibi projeler yaptınız?

İlk projemiz Emtan Towers idi. Girne bölgesinde İlk kez Kat İrtifak koçanlarının alındığı bir projeydi. Bu bizim için bir gurur kaynağı oldu.

Daha sonra Nalbant Konutları projesini yaptık. Ayrıca, Girne’de bir çok projede fon yönetimini başarıyla yürüttük.

Şu anda Hamitköy’de City Park inşaat projemiz başlamıştır. Şehrin hem içinde hem de dışında olma ayrıcalığını sağlayan, yeşil alanların özel olarak planlandığı farklı bir projeye daha imza attığımız için mutluyum.

Gelecek projeler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Girne ve Lefkoşa’nın dışındaki diğer şehirlerde de farklı projeler geliştirmek için çalışmalarımıza başladık. Kısacası 2018 yoğun bir yıl olacak.

Başarınızın sırrı nedir?

Eğitimim bana sistemli ve disiplinli çalışmayı çok iyi öğretti. Dolaysıyla o kazanımımı işimde de uyguluyorum. Hukuk eğitimi de bana farklı bir bakış açısı kazandırdı. Çözüme giden yolun her zaman birden fazla olabileceğini öğretti. Hedefe ulaşabilmek için farklı farklıyollar bulabilme, ve analiz edebilme yeteneğini geliştirmeme yardımcı oldu.

Başarının bir ekip işi olduğuna inanıyorum. Limasol GYO’nun kurulmasına öncü olan, destek veren, vizyon sahibi Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim. Tüm ortaklarımıza ve Limasol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ekibine de özverili çalışmalarından dolayıteşekkür ederim. Her zaman söylediğimiz gibi, birliktelik bir güçtür: “Birlikte Daha Güçlüyüz