Anka “Efil Efil” esiyor

CESARETİNİ ORTAYA KOYUYOR:

Tatil ve konser amaçlı olarak sık sık ülkemize de gelen güzel şarkıcı Nil Anka yeni albümü “Efil Efil”le ilgili verdiği röportajda sahnedeki cesur şovlarına da değinerek “Ben sahne performansı sırasında her halimle kendimim. Kendim olmaktan korkmuyorum.” dedi.

 Avrupa’da, Türkiye’de ve ülkemizde İngilizce, Rusça, Türkçe şarkılar söyleyerek, dikkat çeken; sahne şovları ve dans performansları ile adından söz ettiren şarkıcı Nil Anka ile “Efil Efil” adını taşıyan yeni albümü ve klibi hakkında konuştuk. Ülkemizi sevdiğini her fırsatta dile getiren ve sadece iş için değil tatil için de sürekli adamıza gelen Anka yeni albüm çalışmasının detaylarını büyük bir heyecan ve mutluluk içinde paylaştı.

ANKA 2

Bakın güzel şarkıcı sorularımızı nasıl yanıtladı:

 “Efil Efil” adını taşıyan yeni albümünden bize biraz bahseder misin?

Sizler için birbirinden güzel 3 şarkı hazırladık. Klip şarkımız da bomba gibi oldu. Söz ve müziği Ozan Gülek’e ait olan çalışmanın aranjesini Hatem Tutkus yaptı. Diğer iki şarkımda söz, müzik ve aranje Ozan Gülek’e ait. Basın ve albüm fotoğraflarımı ise değerli dostum Senel Aldı çekti.

Klibiniz bir haftada 300 bin izlendi. Bu size neler hissettiriyor?

Yönetmenim Ali Engin’in başarısı bu. Oldukça soft ve beğenilen bir klip çekti. Emeklerimizin karşılık görmesi mutlu olmamızı sağlıyor ve daha çok çalışma azmi hissettiriyor. Böyle iyi bir çıkış yapmış olmanın motivasyonuyla önümüzdeki sezonun oldukça başarılı geçeceğine inanıyorum.

 Bugüne kadar birçok ödül aldın. En son İstanbul’da Kıbrıs Özel Sanat ödülünü aldın ve sahnede gösterdiğin performans çok konuşuldu. İddialı olmak korkutuyor mu seni?

Avrupa’da, ülkemde ve Kıbrıs’ta çok beğeniliyor sahnem. Ben sahne performansı sırasında her halimle kendimim. Kendim olmaktan korkmuyorum. Zaten tüm şarkıcılar aynı sese sahip olup aynı imajı çizseler sanat biter. Evet, sahne şovlarım iddialı ama dünya standartlarındaki pop yıldızlarına bakıldığında buna tepki gelmesi ihtimali hiç de cesaret kırıcı bir durum değil benim için.

Bundan sonraki projeleriniz neler?

Yeni bir albüm daha hazırlıyorum, şarkılar stüdyoda. Ara vermeden yeni kliplerimle var olmak istiyorum. Yurt içi ve yurt dışı konserlerime devam ediyorum. Kendimi her gün geliştirip yenileyerek çalışmaya devam ediyorum ve edeceğim.

 
İLGİLİ HABERLER