Aldatıldım çünkü...

Bu çünkünün altını pek çok şeyle doldurabilirsiniz. Ya sonrasında…

Estetik müdahaleler bir çözüm olarak mı algılanıyor? Kim neyi neden yaptırıyor? Tüm bu soruları doktorlarımıza sorduk.

İşte cevaplar:

Lefkoşadaki doktorumuzun cevapları : Kesinlikle başından aldatma, terk edilme gibi olaylar geçen kadınlar estetik operasyonlara daha meraklı oluyorlar.

Ama bana kalırsa bu bir intikam alma dürtüsü değil de; eşimden ayrıldım artık kendime daha fazla bakım yapabilirim, etraftan daha fazla beğeni alabilirim amaçlı kendini tatmin etme duygusudur. Ayrıca Kıbrıs’taki erkekler estetik operasyonlara pek açık değildirler bu yüzden eşlerinin de yaptırmasını pek tasvip etmiyorlar; boşanan kadınlar da bu yüzden daha rahat bir şekilde işlem yaptırıyorlar.

Girne: Maalesef evet. Hastalarla sohbet sırasında bir çoğunun intikam alma, kıskandırmak, diğer kadınlardan daha güzel olmak amaçlı işlemler yaptırmak istediğini öğreniyoruz. Bu durum tamamen toplumsal yozlaşmayla alakalı bence çünkü ülkemizde genellikle insanlar değerlendirilirken(özellikle kadınlar) birinci kriterin dış güzellik olduğunu düşünüyorlar.

Eskiden kötü bir olay yaşayanlar genellikle kuaföre gider, saçını keser veya boyatır; daha hafif değişiklikler yapardı ama artık elimizdeki imkanların çokluğundan dolayı çok aşırıya kaçabiliyoruz ne yazık ki.

Magosa: Bence evet. Bu hastalar genelde daha agresif bir istek ve yüksek beklenti içinde oluyorlar. Güzel olmadıkları için aldatıldıklarını düşünerek kendilerini suçlayıp güzelleşmeye çalışıyorlar. Bu çok yanlış bir tutum. Estetik sizi yeni biri yapmaz ve başkası için yapılan estetik kendinizi iyi hissettirmez ve daha da kötü bir  piskolojiye sokar.

 
İLGİLİ HABERLER